Najważniejsze ośrodki przemysłowe w Łodzi

Łódź jest miastem niezwykle bogatym w turystyczne atrakcje i zabytki, z którymi wiąże się wiele ciekawych historii. Interesujące jest już samo pochodzenie nazwy, co wciąż powoduje spieranie się badaczy. Jedni twierdzą, ze nazwa pochodzi od dawnej nazwy jednego z gatunków wierzby. Inni twierdzą, że miasto zyskało swoja nazwę od imienia „Włodzisław”, czy od nazwiska „Łodzic”.

Początkowo Łódź była malutką wsią, której mieszkańcy trudnili się głównie rolnictwem. Pierwsza wzmianka o osadzie pochodzi z roku 1332. Prawa miejskie uzyskała w roku 1423. Aż do końca wieku XVII była niewielkim miasteczkiem rolniczym. Z czasem otwierać zaczęto tutaj ważne zakłady przemysłowe, by w XIX wieku sprawić, że Łódź stała się jednym z ważniejszych ośrodków przemysłowych w kraju. Obecnie również znajduje się tutaj całe mnóstwo fabryk. Wśród nich należy wymienić znane marki, takie jak Gilette, Bosh czy Dell. Każdy z nas je zna, mało kto jednak wie, że ich produkty pochodzą właśnie stąd.

Przebywając w mieście, warto odwiedzić klasycystyczny Ratusz Miejski (Ratusz info), którego powstanie datuje się na rok 1827. Budynek jest charakterystyczny i niezwykle popularny wśród turystów, odwiedzających te strony. W Łodzi znajduje się największy w całym kraju ośrodek usługowo-handlowo-kulturalno-rozrywkowy. Jego nazwa to Centrum Manufaktura. W jego wnętrzu znajduje się mnóstwo sklepów, jest również kompleks kulturalny z Muzeum Historii Miasta, Międzynarodowym Centrum Promocji Mody czy z Muzeum Sztuki. Ważny punkt to Experymentarium, będące prawdziwą atrakcją dla miłośników techniki i nauki. Nie brakuje tu też obiektów rekreacyjnych, takich jak ścianki wspinaczkowe czy skate park. Rozwinięte jest również zaplecze gastronomiczne, znajduje się tu również wiele kawiarni i restauracji, których liczba sięga kilkudziesięciu. Dzień spędzony w Centrum jest pełen atrakcji dla każdego. Oprócz bogatej bazy gastronomicznej miasta, na uwagę zasługuje również strona noclegowa (Łódź noclegi). W końcu to właśnie tutaj turyści i studenci, przyjeżdżający, by zdobyć wyższe wykształcenie, gwarantujące dobre zatrudnienie znajdują swoje lokum. Łódź posiada całe mnóstwo hoteli, pensjonatów i ośrodków, każdy znajdzie miejsce dla siebie. Miejsca noclegowe różnią się od siebie standardem, a co za tym idzie, oczywiście ceną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>