Wypoczynek nad wodą w Sorkwitach

Co roku na Mazurach pojawia się wielu gości z różnych części kraju, a nawet i zza granicy. Wszyscy ciągną tu, aby wypoczywać na ekologicznych terenach zielonych, na których mieszczuchy mogą odetchnąć świeżym powietrzem i popluskać się w przejrzystej wodzie. W regionie znajduje się wiele pięknych zakątków, takich jak chociażby Pojezierze Mrągowskie. Tu właśnie pomiędzy dwoma jeziorami leży wypoczynkowa miejscowość Sorkwity, która cieszy się szczególnym powodzeniem wśród miłośników rekreacji nad wodą.

 

Nad jeziorami leżą urokliwe, piaszczyste plaże, które w sezonie niekiedy zapewniają gościom nawet opiekę ratownika. W czystej wodzie chętni mogą się wykąpać i popływać, a nad brzegiem powstały liczne wypożyczalnie sprzętu wodnego. Dzięki temu w Sorkwitach świetnie czują się fani sportów wodnych, takich jak chociażby windsurfing i żeglarstwo czy wioślarstwo i kajakarstwo. Chętni mogą także wypożyczyć sobie rower wodny i wypłynąć na krótką, romantyczną wycieczkę po akwenie. Na kajakarzy czeka tu znacznie więcej atrakcji niż penetrowanie zakamarków jeziora. Tu właśnie rozpoczyna się trasa spływu Krutynią, która ciągnie się przez kilkanaście różnych jezior i prawie sto kilometrów. Pokonanie całego szlaku zajmuje około tygodnia, a po drodze uczestnicy mijają gęste lasy, rezerwaty przyrody, urokliwe stare wioski oraz ośrodki wczasowe. Tą trasę uważa się za dosyć łatwą, więc i nowicjusze mogą wziąć udział w wyprawie. Z drugiej strony, widoki okażą się tak urozmaicone i niezwykłe, że nawet weterani spływów spędzą bardzo udane wakacje na Krutyni.

Mnogość jezior, rzek, kanałów i oczek stwarza doskonałe warunki dla wędkarzy, którzy mogą oddawać się swojej pasji na przeróżnych typach łowisk. Czekają tu na nich zarówno głębokie jeziora o przejrzystej wodzie, jak i troficzne, zarośnięte zbiorniki oraz rzeki o bystrym nurcie. Przy odrobinie cierpliwości każdy złowi tu pyszną rybkę, warto więc wykupić sobie pozwolenie i wybrać się na ryby na Pojezierze Mrągowskie.

Nie bez powodu tak wielu gości wykupuje tu sobie latem noclegi (otwórz ➥meteor-turystyka.pl). Sorkwity to niewielka miejscowość, która charakteryzuje się wspaniałym położeniem. Wokół wioski leżą liczne jeziora, które umożliwiają turystom rekreację nad wodą oraz uprawianie sportów wodnych, a piękna rzeka Krutynia zaprasza amatorów kajakarstwa na spływ po długiej i ciekawej trasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>