Zima w Kudowie-Zdroju

Z ciepłego, nadmorskiego letniska [szczegóły na blogu] przenosimy się do urokliwego, pogrążonego w śniegu miejsca. Jednym z najbardziej znanych ośrodków wypoczynkowych w południowo-zachodniej Polsce jest Kudowa-Zdrój. Bardzo łatwo dotrzeć tu pociągiem kursującym z Wrocławia lub własnym środkiem transportu. Ze względu na dogodne położenie Kudowa stanowi doskonałe miejsce jako baza noclegowa [Kudowa noclegi], z której można organizować całodzienne wycieczki w najciekawsze zakątki okolicy. Miejscowość ta znana jest przede wszystkim ze względu na swoje walory uzdrowiskowe.

W centrum Kudowy wybijają lecznicze źródła, z których woda wykorzystywana jest do leczenia między innymi przewlekłych chorób układu pokarmowego. W miejscy wybijania źródeł w osiemnastym wieku został założony Park Zdrojowy i po dziś jest to jedno z najbardziej popularnych miejsc, gdzie liczni kuracjusze przychodzą pospacerować wśród przepięknej, egzotycznej jesieni.

Kudowa-Zdrój to nie tylko uzdrowisko. Coraz częściej do miejscowości tej zimową porą przyjeżdżają miłośnicy sportów zimowych. Rozwojowi turystyki zjazdowej w Kudowie sprzyja utworzenie w pewnej odległości od centrum stacji narciarskiej. Posiada ona sztuczne oświetlenie, dzięki czemu szaleństwo na dwóch deskach możliwe jest również po zachodzie słońca. Przy stacji narciarskiej działa szkółka zimowa, w której instruktorzy wprowadzają w świat narciarski początkujących miłośników tego sportu.

Okolice Kudowy również doskonale nadają się do uprawiania narciarstwa biegowego. Liczne dobrze przygotowane trasy biegowe zachęcają do odkrywania tego niezbyt popularnego w naszym kraju sportu. Jedną z najpopularniejszych tras biegowych, jakie znajdują się w okolicy jest Szczeliniec. Trasa jest na obszarze Parku Narodowego Gór Stołowych [więcej tutaj]. Cała długość to ponad dwadzieścia pięć kilometrów, a szacowany czas potrzebny na jej pokonanie to około sześciu godzin. W Kudowie można bez trudu wypożyczyć niezbędny sprzęt, potrzebny do uprawiania narciarstwa biegowego.

Miłośnicy zimowego szaleństwa nie powinni narzekać na małą różnorodność obiektów noclegowych, działających w miejscowości. Można się tu zatrzymać zarówno w luksusowym hotelu, jak i kwaterze prywatnej, gdzie ceny wypoczynku są o wiele niższe. Z ofertą wypoczynkową można zapoznać się w lokalnym punkcie informacji turystycznej lub na stronach internetowych pod hasłem: noclegi Kudowa-Zdrój.

5 myśli na temat “Zima w Kudowie-Zdroju”

  1. Ja w Kudowie spędziłam kilka dni, miałam nocleg bodajże na 3 doby i muszę powiedzieć, że odpoczęłam i psychicznie, i fizycznie :)

  2. Kudowa-Zdrój to typowa uzdrowiskowa miejscowość, noclegów w ośrodkach z zabiegami jest mnóstwo, jak się chce odpocząć i zrelaksować to fajne miejsce:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>