Gdynia dla amatorów kultury i sztuki

Okres letnio-wakacyjny dla większości z nas jest niewątpliwie czasem, kiedy pragniemy odpocząć od codziennych obowiązków, zapomnieć o pracy i beztrosko wypoczywać, nie przejmując się niczym dookoła. Dlatego jako obiekty naszych urlopowych wojaży często wybieramy nadmorskie kurorty z dostępem do plaży lub górskie wille z dostępem do szlaków. Nie każdy jednak marzy o takim wypoczynku. Bardziej wymagający turyści szukają miejsc, gdzie będą mogli pooddychać sztuką i zasmakować innej kultury. Nie są dla ich ważne baseny, sauny czy luksusowe noclegi. Gdynia jest miastem idealnym zarówno dla pierwszej, zdecydowanie przeważającej grupy podróżnych, jak i dla turysty pragnącego „czegoś więcej”. Zarówno baza noclegowa [], jak i ilość wszelkiego rodzaju galerii sztuki i muzeów przyciąga co roku do tego pięknego nadmorskiego miasta tysiące turystów z Polski, ale i całej Europy.

Biorąc pod lupę gdyńskie muzea, miasto to dysponuje kilkoma naprawdę unikatowymi i godnymi polecenia miejscami, które są wystarczającym argumentem, aby spędzić tutaj kilka cudownych dni. Pierwszym z nich, którego nie sposób pominąć jest Muzeum Miasta Gdyni. Muzeum to powołano do życia wraz początkiem 1983 roku w celu rozpowszechniania informacji na temat współczesnej Gdyni. Gromadzi się tutaj wszelką dokumentację, ale również dzieła sztuki i inne eksponaty nawiązujące do współczesnej historii tego pięknego miasta. Wśród rozlicznych dostępnych turystom muzeów są również takie jak: Muzeum Emigracji, Muzeum Marynarki Wojennej, Centrum Nauki Experyment, Planetarium, Akwarium Gdyńskie czy Sala Tradycji Akademii Morskiej.

Muzea, to jednak nie jedyne miejsca, gdzie miłośnicy szeroko rozumianej kultury mogą dać upust swoim poznawczym popędom. Gdynia dysponuje również rozlicznymi galeriami, takimi jak na przykład Domek Żeromskiego, Galeria 78, Galeria Tiffany, Galeria Sztuki Współczesnej i wiele jeszcze innych. Poza muzeami i galeriami, Gdynia dysponuje również okazami muzealnymi, nawiązującymi zarówno do położenia geograficznego, jak i historii miasta. Są to dwa wspaniałe i budzące sporo emocji obiekty pływające. Pierwszym z nich jest niszczyciel ORP „Błyskawica”, drugim natomiast żaglowiec „Dar Pomorza”[wikipedia.org/wiki/Dar_Pomorza]. Oba obiekty jako muzealne zostały uznane z końcem dwudziestego wieku i pełnią tę funkcję do dzisiaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>